top of page

Online Terapi

 Online Terapi Hizmeti Nedir?

 Danışanın ruhsal gelişimine katkıda bulunmak, problemlerinin çözümüne yardım etmek amacıyla, çeşitli bilimsel yöntem ve tekniklerin kullanıldığı, işbirliği ve güvene dayanan çevrimiçi olarak yapılan profesyonel bir yardım sürecidir. Günümüzde özellikle pandemiden sonra insanların daha sık kullanmaya başladığı bir tedavi yöntemi olsa da önceden beri kullanılan bir yöntemdi. Online terapi, farklı şehir ya da ülkelerde yaşayan, çeşitli koşullar sebebiyle bulunduğu konumdan ayrılamayan, yoğun günlük temposundan ötürü psikoterapisti ile seans saatlerini denkleştiremeyen ya da halihazırda devam eden yüz yüze terapi sürecindeki aksamaların önüne geçmek isteyen danışanlara olanak sağlamak ve mümkün kılmak için bu yöntemi kullanabilir ve seanslarınızı bu şekilde devam ettirebilirsiniz.

Modernus Psikoloji olarak online terapi çalışmalarımız kapsamında etik değerlerin temelini oluşturduğu soyut bir seans odasında keşif, onarım, değişim, ve gelişim alanı oluşturuyoruz. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçip randevunuzu oluşturan sıkıntı duyduğunuz yaşantıları dönüştürmek ve kendinizi iyileştirmek için bize başvurabilirsiniz.

ONLİNE TERAPİ İLE YÜZ YÜZE TERAPİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Online terapi ile yüz yüze terapinin farkı randevu saatinizde online bir platformda buluşursunuz ve seans ödemelerinizi havale/EFT yoluyla yapabilirisiniz. Bunun dışında iki yöntem arasında bir fark yoktur. 

 

ONLİNE TERAPİ SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Terapi süresi yüz yüze ile aynı sürededir yani 50 dakika. Danışan istemediği sürece online terapi sırasında terapi süreci kayıt altına alınmaz. Kendinize veya başkalarına zarar verme durumunuz olmadığı sürece kişisel bilgileriniz paylaşılmaz. Online terapi sürecinde kesilme vb. internetten kaynaklanan durumlar telafi edilir. Fakat seansa gecikmeniz durumunda ise seans süresi randevunuzun saatine göre belirlenir herhangi bir uzatma yapılamaz. Seans iptal talebinizi bize 24 saat önceden bildirilmenizi bekliyoruz. Seans günü içerisinde yapılan iptal veya ertelemelerde seans gerçekleşmiş sayılıp seans ücreti talep edilmektedir. Randevunuzu takvimimizdeki müsaitlik durumunu ve sizin kişisel tercihinizi gözeterek birlikte planlanır. Randevunuzu gerçekleştirdikten sonra ödeme yapabileceğiniz hesap bilgileri iletilir. Seans ödemesi gerçekleştikten sonra seansa katılabilirsiniz. Terapi sürecinizin verimli ilerleyebilmesi için düzenli katılımınız oldukça önemlidir. Daha fazla bilgi veya randevu için al kısımda olan formdan bize ulaşabilirsiniz.

ModernUs Ön Kayıt Formu

Teşekkürler. En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.
bottom of page